Контакт: +389.70.376643 | +389.2.6092191
ул. Леринска2, 1000 Скопје, Видете ја мапата

Шведска масажа

Класичен третман за ослободување од стресот, кој ве остава со крајно чувство на релаксација и благосостојба.

Ароматерапија

Вистинска традиционална масажа на телото со користење на источни и западни специјализирани масажни техники. Доведување на телото и умот назад во тотална рамнотежа. Изберете една од мешавини на нашата ефикасна "Ароматерапија за соработници:
Relax - отвора патот на мирен сон.
Revive - помага во елиминирање на токсините од телото и зголемување на енергијата.
Де-стрес - ослободува од мускулни болки.

Масажа

Рефлекторна масажа

Апсолутен фокус на акупресурните точки на дланките и стапалата. Одлична за возобновување на телесната енергија. Одлично за болки и уморни нозе!

Масажа со вулкански камења

Исклучително темелно масажа со вулкански камења. Одлична за воспаление или болки во зглобовите.

masaza3

Спортска масажа

Комплетен фокус на 'стрес' точки предизвикани од спортување. Одлична масажа по напорните спортски тренинзи.

Придобивки на масажата

Грижата за вашето тело треба да биде на врвот на вашите приоритети. Со додавање на терапевтска масажа во вашата секојдневна рутина, ќе се чувствувате, изгледате и едноставно ќе бидете повитални исполнети со позитивна енергија. Всушност, со самото ослободување на стресот ја подобрувате вашата виталност и психичка состојба.

Доколку сте во потрага за ослободување од стрес, масажата на нашата велнес програма, може да биде моќен сојузник во борбата со дневните притисоци и анксиозност. Во прилог за намалување на стресот, со тек на терапевтската масажа може да се намали болката, да се зголеми нивото на енергија и подобрат целокупните физички и ментални перформанси. Нашите искусни, професионални терапевти, ќе се погрижат за решавање на вашите здравствени потреби.

Масажа

Топ 10 причини да закажете масажа во Garden Spa!

10. Се чувствувате подобро!
Масажата во GARDEN SPA ве прави опуштени, подмладени, подготвени да го зрабите светот уште еднаш!

9. Ја ублажува болката!
Дали страдате од специфична болка или болка во целина? Масажата во GARDEN SPA ќе ја ублажи болката. Ние ќе обрнеме внимание на вас и ќе ви помогнеме во решавање на вашите проблеми.

8. Гп ублажува стресот и анксиозноста!
Масажната терапија ве ослободува од стресот со помош на благите и смирувачки масажни техники, се елиминираат болките во мускулите и сето тоа во комплетно опуштена и релаксирачка просторија.

Масажа

7. Го подобрува здравјето!
Преку масажата се постигнува намалување на стресот, регулирање на крвниот притисок, подобрување на циркулацијата и зголемување на опсегот на движечките способности! Масажната терапија помага да се задржи вашето здравје во природен баланс.

6. Ве подмладува!
Преку намалување на стресот, со подобрување на тонусот на мускулите и флексибилноста, подобрување на циркулацијата, и зголемување на опсегот на движење, масажата GARDEN SPA ќе го задржите чувство на младиот дух во себе.

5. Прилагодувачка масажа!
Масажата како терапија е дизајнирана и прилагодена во согласност со она што му е потребно вашето тело. Масажните техники на нашите терапевти исклучително се прилагодуваат на состојбата на вашето тело.

4. Безбедно и удобно!
Во GARDEN SPA масажата секогаш прави да се чувствувате безбедно и удобно. Нашите терапевти се тука за да ви го објаснат текот на вашата масажа и да ви дадат инструкции и совети за истата, така што ќе знаете што да очекувате во текот на масажата.

3. Исцелителна моќ!
Масажата влева и исцелителна моќ во вашето тело. Секое тело е дизајнирано да работи и со оптимално ниво на енергија, тоа се јавува како резултат на стари повреди, блокиран проток на енергија, замор, стрес, итн. Масажата со својата деблокирачка моќ ви помага да се ослободите од негативната енергија во вас!

Масажа

2. Уживајте во најдобрите услуги!
Во нашите простории ќе ја добиете најдобрата масажа што некогаш сте ја имале, ќе се чувствувате опуштено, ќе бидете одлично дочекани од нашиот тим и ќе знаете дека тоа е вредно за вашата уплата!

1. Вие го заслужувате тоа!
Заслужувате да се чувствувате одлично, комплетна релаксација, ослободување од болката, ќе се чувствувате подмладено, поздрави и подобро од било кога! Зошто да чекате? Јавете се на 02/609 21 91 и резервирајте ја вашата масажа денес!

GardenSpa
ГарденСпа Бутик Хотел
ул. Леринска 2, 1000 Скопје, Македонија
Телефон: +389.70.376643 | +389.2.6092191 | +389.2.6092192
E-mail: info@gardenspa.com.mk
© Garden Spa Hotel. All rights reserved